Sales Management

★★★★★

5.0

Základní informace

Vedlejší specializace Sales Management (Brožura vedlejší specializace 3SA) poskytuje ucelený program přípravy pro klíčové manažerské pozice v oblasti prodeje a obchodu (Sales Manager, Key Account Manager, manažer zodpovědný za prodej, obchodní zástupce), a to napříč celým spektrem odvětví od prodeje spotřebního zboží, zboží dlouhodobé spotřeby, přes služby, B2B, B2G a další.

Studenti získají nejen přehled o klíčových konceptech, nástrojích a postupech užívaných v oblasti obchodu a prodeje, ale osvojí si i nezbytné praktické dovednosti. Do výuky je intenzivně zapojena také řada firem z praxe (např. v předmětu Řízení prodejních týmů se aktivně podílí firma Nestlé – viz motivační video).

Absolvování specializace vytváří dobré předpoklady pro uplatnění studentů v obchodních a prodejních odděleních tuzemských i zahraničních firem. Získané znalosti vytvářejí výbornou startovací platformu jak pro úspěšnou manažerskou kariéru, tak pro vlastní podnikání. Vedlejší specializace je otevřena všem studentům VŠE.

Absolventi budou disponovat takovými znalostmi a dovednostmi, že budou schopni:

 • vysvětlit vztah prodeje a marketingu;
 • navrhnout vhodnou komunikační kampaň na podporu prodeje;
 • vyhledávat nové obchodní příležitosti a zákazníky;
 • orientovat se v obchodních plánech, výkazech a reportech;
 • popsat zásady řízení týmů pasivního prodeje a týmů obchodních zástupců (aktivního prodeje);
 • navrhnout vhodný systém prodeje pro konkrétní relevantní trh;
 • navrhnout organizaci pasivního a aktivního prodeje pro konkrétní podmínky;
 • navrhnout vhodný motivační systém odměňování obchodních zástupců;
 • zvládat základy koučování obchodních zástupců;
 • vyjednávat a zvýšit pravděpodobnost dosažení dohody s druhou stranou;
 • důkladnější přípravy na jakékoli vyjednávání;
 • využívat komunikační a prezentační dovednosti v mezilidské komunikaci, a zvláště pak v obchodní praxi.

Přihlášení do VS Sales Management se koná na základě výběrového řízení, které probíhá jen 1 x ročně a je v duchu salesu založené na znalostech pouze částečně, mnohem více na snaze a ochotě věnovat přípravě potřebný čas. Více informací k přihlášení a přijímacímu řízení zde.

Ident: 3SA

Garantující pracoviště: Katedra marketingu

Omezení: do VS probíhá výběrové řízení

VS na webu katedry

Povinné předměty

Ident
Název
Kredity
Marketing & Sales
6
Prodej a Key Account Management
6
Trénink komunikačních a prezentačních dovedností pro obchodní praxi
6
Vyjednávání v obchodní praxi
6
Řízení prodejních týmů
6

Absolventské komunity

Představení absolventů

Radim Darebník

Account Manager & Head of Analytical Department, Insighters

„Mít perfektní produkt za super cenu, na který existuje cool reklama a milují ho všichni influenceři, pořád nestačí. Je potřeba umět ho prodat. Dostat k zákazníkům, pokud možno opakovaně, pořád. Všichni to tušíme, ale málokdo to umí. Pokud tě zajímá, jak na to, VS Sales Management je perfektní volba. Nudná teorie v rámci kurzů? Vlastně trochu taky. Ale jakmile ji propojíš s náloží poznatků z praxe, která se na tebe bude valit z nejrůznějších oblastí podnikání, začne to celé dávat smysl. Zjistíš, že striktní oddělování marketingových a sales oddělení ve firmách je ta největší hloupost v jejich organizační struktuře. A to i přesto, že markeťáci pořádně nerozumí salesákům a naopak. Během vedlejšky potkáš spoustu zajímavých odborníků, kteří ti mají rozhodně co říct. Určitě si zapiš všechny kurzy vedlejšky v jednom semestru. Rozhodně se ti tak nestane, že než si zapamatuješ jména spolužáků, je třináctý týden a konec semestru. My byli dobrá parta, vy budete taky. Absolvováním VS zkrátka nebudeš jenom o krůček blíž titulu, ale především se toho spoustu dozvíš, získáš cenné kontakty a otevřou se ti dveře do světa byznysu.“

Video

Hodnocení

Pro vložení hodnocení vedlejší specializace se prosím přihlaste pomocí vašeho LinkedIn účtu.

Přihlásit se pomocí LinkedIn

★★★★★

Vedlejší specializace mě perfektně připravila na profesní život. Je plná ambiciózních a namotivovaných lidí, se kterými jsem si sedla na první dobrou. I přes to, že mám dostudováno, se s lidmi z VS vídám dodnes. 😍 Sales management byl nejlepší semestr, co jsem na VŠE měla!

Hana Menclová