Manažerská psychologie a sociologie

★★★★★

5.0

Základní informace

Vedlejší specializace Manažerská psychologie a sociologie je určena zejména těm, kdo se chtějí teoreticky i prakticky dozvědět o různých aspektech spojených s rolí manažera a lídra. Kurzy této vedlejší specializace jsou výrazně orientované také na podporu osobního rozvoje studentů.

VS rozšiřuje teoretické znalosti a praktické dovednosti v oblasti psychologických a sociologických stránek managementu. Kromě nezbytného teoretického základu je výuka zaměřena na rozvoj sociálních a manažerských dovedností, rozvoj kreativity a na reálné využití výzkumných metod v podnikové praxi. Výuka se opírá jak o kvalitní učebnice, tak i o hojné využití různých interaktivních a tréninkových metod rozvíjejících sociální kompetence.

Vedlejší specializace je správnou volbou pro studenty, kteří vidí svoji kariéru v managementu a práci s lidmi (tj. manažeři různých úrovní, personalisté, pracovníci marketingu, obchodu atp.) anebo mají zájem o oblast psychologie a sociologie a osobní rozvoj.

Ident: 3PG

Garantující pracoviště: Katedra manažerské psychologie a sociologie

VS na webu katedry

Povinné předměty

Ident
Název
Kredity
Manažerská psychologie
5
Manažerská sociologie
5
Aplikace sociálně psychologických poznatků
4
Management osobního rozvoje
4
Vyjednávání pro manažerskou praxi
3
Kreativita v organizaci
3
Trénink sociálních a manažerských dovedností
6

Absolventské komunity

Představení absolventů

Lucie Čambálová

majitelka cestovní agentury Čambitour

Zvolit si tuto vedlejšku byla skvělá volba. Popsala bych ji nejen jako výborné zpestření jinak poměrně fádních, spíše teoreticky zaměřených studijních dní, ale také jako hodnotný start mého podnikatelského života. Díky této VS jsem si totiž jako nepříliš sebevědomá holka uvědomila, že podnikat chci a že na to mám. A mezi spolužáky jsem nalezla nejen mnoho dlouholetých přátel, ale také svého budoucího obchodního partnera, se kterým spolupracujeme již desátým rokem! Díky!

Peter Hakun

Associate, Cushman & Wakefield

Na vedlejšku Manažerská psychologie a sociologie si vzpomínám velmi dobře. Vybíral jsem si ji především proto, že to byla unikátní příležitost, jak se dozvědět a vyzkoušet si základy leadershipu, time managementu (ze sestavení časového snímku jsem čerpal ještě dlouho), komunikace, řešení konfliktu, motivace atp. Ať už člověk pracuje v jakémkoli odvětví, vždy při svojí práci narazí na lidi (klienty, zákazníky, kolegy, nadřízené) a všude k nějaké interakci s nimi dochází. Stejně tak při každé práci a projektu je potřeba dobře stanovit cíle a řídit zdroje. Získané dovednosti jsou tedy uplatnitelné v jakémkoliv oboru. Za mě to byla nejlepší volba a jedna z nejvíce praktických části studia na VŠE – plná týmových úkolů a projektů.

Petr Knap

vedoucí partner, EY Consulting

VS mne zaujala jak obsahem, tak skvělými vyučujícími. Nakonec psychologie a sociologie jsou v manažerské praxi snad nejuniverzálnější odbornosti, protože jako manažer (v mém případě poradce pro management) pracujete s lidmi a socio-ekonomickými systémy stále. Má očekávání byla nejen naplněna, ale dokonce překročena. Alespoň sporadicky jsem s katedrou stále ve spojení.

Lucie Petlach Halamová

zakladatelka vzdělávacího projektu PODLE LUCIE

Vedlejška byla jeden z nejlepších zážitků za celé studium! Trochu jako bych se ocitla v jiném světě – spolužáci se nebáli ozvat, diskutovat, říct svůj názor. Vyučující nás brali jako sobě rovné a výuka byla neskutečně rozmanitá, kreativní, inspirativní. Dodnes čerpám z nabytých znalostí. Líbilo se mi, že studium bylo hodně na naši vlastní zodpovědnost, tzn. dobrovolné úkoly, práce navíc v případě zájmu a konzultace mimo klasické lekce. Dozvěděla jsem se o sobě věci, které mi pomohly v přístupu ke kolegům a klientům. Zároveň jsem získala i partu skvělých přátel. Jednoznačně doporučuji všem, kteří se o sobě chtějí něco dozvědět, nebojí se říci svůj názor a touží získat zážitky na celý život.

Václav Toman

majitel nakladatelství PERKMAN, lektor

Vždy mě bavilo a fascinovalo, jak se můžeme neustále zlepšovat a jakou roli v tom hraje náš proaktivní přístup, naše psychika, a také jak můžeme žít šťastnější a úspěšnější život. V rámci vedlejší specializace jsem si rozšířil povědomí o sebeřízení a osobním rozvoji, psychologii nejen v manažerské praxi, motivaci lidí a dalších užitečných poznatků, které mě baví a považuji je pro dnešní rychle se měnící pracovní prostředí za stěžejní. Stejně tak oceňuji výuku předmětů zaměřujících se na oblasti kreativity a vyjednávání. Považuji je za naprosto klíčové vzhledem k tomu, že působím v rámci našeho nakladatelství v podnikatelském a ještě k tomu vysoce tvůrčím prostředí, kde schopnosti jako přicházet s novými nápady nebo vyjednávat s dodavateli, partnery, nebo zákazníky, je naprosto klíčová.

Veronika Wildová

projektová manažerka a agilní koučka, Avast Software

Specializace mi dala skvělý vhled do sociálních dovedností. Ten teď ve své pracovní roli neustále využívám. Kromě toho jsem potkala spoustu skvělých lidí, se kterými jsme v kontaktu dodnes. Kdybych měla možnost, určitě bych si zvolila znovu stejně.

Video

Hodnocení

Pro vložení hodnocení vedlejší specializace se prosím přihlaste pomocí vašeho LinkedIn účtu.

Přihlásit se pomocí LinkedIn

★★★★★

S výběrem VS jsem i zpětně velmi spokojená a rozhodně bych ji doporučila stávajícím studentům. Poznatky a dovednosti, které jsem za její absolvování získala, mi pomohly v pracovní i osobní sféře života. Vyučující jsou velkými odborníky na danou problematiku, ale zároveň jsou to skvělí lidé s úžasným přístupem ke svým studentům. Díky atmosféře na kurzech se vytvoří i skvělá parta lidí a dodnes se s některými vídáme. Moc ráda na VS vzpomínám, je pro mě inspirací a stále z ní čerpám.

Zuzana Mráčková