Marketing

★★★★★

5.0

Základní informace

Vedlejší specializace Marketing poskytuje ucelený program přípravy pro klíčové́ manažerské́ pozice v marketingu (např. brand manager, product manager, marketingový́ manažer) ve firmách všech velikostí, a to napříč celým spektrem odvětví. Studenti získají nejen přehled o klíčových konceptech, nástrojích a postupech užívaných v marketingové praxi, ale osvojí si i nezbytné praktické dovednosti. Pozornost je věnována jak strategickým aspektům, tak ryze praktickým činnostem spojeným s identifikací, uchopením a praktickým využitím ziskových tržních příležitost. Do výuky je intenzivně zapojena celá řada prestižních firem, jako např. Unilever, Procter & Gamble, L ́Oréal, Nestlé, ACNielsen, Median atp.

Absolventi se uplatňují v marketingových odděleních tuzemských i zahraničních firem nebo také v agenturách nejrůznějšího typu. Neztratí se ani v kulturních institucích a neziskovkách. Nabyté znalosti a dovednosti vytvářejí výbornou startovací platformu jak pro úspěšnou manažerskou kariéru, tak pro vlastní podnikání.

7 DŮVODŮ PROČ SI VYBRAT VS MARKETING

 • Začleníte se do výběrového programu s talentovanými a motivovanými spolužáky.
 • Utvoříte si ucelený přehled o marketingu v podnikové praxi a rozvinete své marketingové znalosti v praktické dovednosti.
 • Zažijete osobní přístup pedagogů ve výuce a moderní výukové metody.
 • Dostanete příležitost nahlédnout pod pokličku byznysu našich firemních partnerů.
 • Při intenzívní práci na týmových projektech (ale také při společenských akcích) poznáte daleko více své spolužáky a vytvoříte si často přátele na celý život.
 • Zúročíte nabyté znalosti, dovednosti a zkušenosti v budoucnu jak v managementu firem různých velikostí (napříč různými sektory), tak ve vlastním podnikání.
 • Získáte podstatnou konkurenční výhodu na startu své profesní kariéry a díky spolupráci v komunitě marketérů dokážete výrazně zefektivnit a akcelerovat Váš další osobní rozvoj a profesní růst.

POSLÁNÍ

 • Inspirovat nadané studenty ke kariéře v marketingu
 • Vyzbrojit je koncepty a nástroji marketingu od strategie po praktickou realizaci
 • Rozvinout znalosti v praktické dovednosti, případně zkušenosti
 • Akcelerovat jejich navazující profesní kariéru

VIZE

 • Vytvořit silnou komunitu úspěšných marketingových profesionálů vycházející z elitního vzdělávacího programu (VS 3MK) a opírající se o dlouhodobou spolupráci jejích členů zejména v oblastech osobního rozvoje, profesního růstu a networkingu.

Uchazeči jsou vybíráni na základě svého osobního profilu dle údajů uvedených v přihlášce. Není zde žádný test, pohovor ani příprava! Jak se přihlásit zjistíte zde.

Ident: 3MK

Garantující pracoviště: Katedra marketingu

Omezení:  do VS probíhá výběrové řízení

VS na webu katedry

Povinné předměty

Ident
Název
Kredity
3MG521
Product/brand marketing
6
3MG522
Marketingový výzkum
6
3MG524
Komunikační plánování
6
3MG525
Strategický marketing a inovace
6
3MG436
Marketing na internetu
6

Volitelné předměty

Ident
Název
Kredity
3MG523
Segmentace trhu
6

Absolventské komunity

Představení absolventů

Michaela Dvořáková

Vyučující marketingu na VŠE; konzultantská činnost

„Díky VS jsem získala přehled napříč všemi hlavními marketingovými disciplínami. A jsem moc ráda, že jsem se mohla skoro po 10 letech na VS Marketing vrátit v roli vyučující a předávat své zkušenosti novým adeptům marketingu.“

Tereza Grus

Display Specialist, Alza.cz

„Poslouchejte, dřete a učte se, tohle konečně využijete!“

Zuzana Bláhová

Brand Manager, Essity

„VS Marketing vás připraví na budoucí kariéru a poznáte při tom skvělé lidi!“

Lukáš Černý

Zakladatel společnosti Space Makers s.r.o.

„Pokud chcete porozumět principům strategického marketingu, jděte do toho. Jak psát statusy na Facebook se nenaučíte, ale na to stejně po studiu VS Marketing budete mít lidi.“

Tomáš Szabó

Sales & Marketing Director, Sirowa Czech

„Marketing je jasnou volbou, když chcete studovat něco, co v praxi později určitě využijete!“

Lucie Pazderská

Senior Brand Manager, Velkopopovický Kozel, Plzeňský Prazdroj (v současnosti na mateřské dovolené)

"VS Marketing vám opravdu něco dá, tak si tuhle jedinečnou šanci nenechte ujít!"

Lenka Adámková

Category Marketing Manager, Beauty Personal & Care, Unilever

"Pojďte do toho! Naučíte se marketingově přemýšlet, propojíte praxi s teorií a poznáte super lidi. A když budete chtít, tak si vytvoříte komunitu, která vám zůstane déle než jeden semestr!"

Tomáš Preněk

Head of Strategy, Publicis Groupe

"Konečně vedlejška srovnatelná se zahraničními formáty výuky!"

Ondřej Kvapil

Head of Direct Sales, Arval CZ BNPP

"Určitě do toho jděte! Je to nejvíce prakticky zaměřená vedlejší specializace – díky ní jsem se dostal tam, kde jsem dnes."

Michal Škoda

Ředitel pivovaru Proud (Plzeňský Prazdroj)

"Hltejte každé slovo, ptejte se, navazujte kontakty, dělejte chyby a učte se z nich, dokud to je zadarmo 😊."

Diana Zadáková

Head of Social Media, eVisions Advertising

"Pokud vidíte svou budoucnost v marketingu, neváhejte. Přihlaste se do VS Marketing! Rozšíříte nejen své znalosti, ale obohatíte se i o praktické zkušenosti."

Barbora Amouyal

Marketing Manager LU, Mondelez International (France)

"Nejlepší cesta, jak poznat svět marketingu a opravdový „kick off“ do vaší první marketingové pozice i další kariéry."

Noémi Orosz

International Product Manager EMEA Region, Boston Scientific

"Základy, které zde získáte, vám dodají nutný náskok před ostatními na začátku vaší kariéry v marketingu… a zbytek už bude na vás!"

Filip Hromek

Programmatic Director, GroupM (skupina WPP)

"Získejte náskok před ostatními absolventy svými zkušenostmi z práce na projektech pro známe značky a použijte to jako konkurenční výhodu při startu vaší kariéry!"

Kristýna Walzelová

Brand Manager ve společnosti Stock (Digaeo Reserve & Baileys)

"Vybrali jste si jednu z nejlepších vedlejších specializací na škole – tak z toho vytěžte maximum!!!"

David Pála

Online Business Manager CZ, SK, PL (Aures Holdings / AAA & Mototechna)

„VS Marketing je ideální způsob, jak při studiu ihned aplikovat získanou teorii v praxi. V rámci projektů s partnery vedlejší specializace získáte ihned feedback od profesionálů z oboru. To je v rámci studia na VŠ velká výjimka a nesporná výhoda pro vaši budoucí kariéru.“

Karolína Polatová

Marketing Manager, Augustine a Luxury Collection Hotel, Prague (Marriott International)

„Nikdy nedovolte, aby vás strach z prohry vyřadil ze hry. Tím chci říct, nebojte se, že o marketingu třeba ještě tolik nevíte, protože vše vás na VS naučí!“

Viktor Šušnyák

Senior Marketing Communication Consultant (Czech News Center a.s.)

„Nepodceňujte získavanie teoretických znalostí. Je príjemnejšie učiť sa na cudzích chybách než na vlastných a v rámci VŠ Marketing na to máte skvelú príležitosť.“

Patrik Diamant

Podnikatel (Džíny na míru)

„Vedlejška marketingu pro mě byla jednou z nejpřínosnějších částí studia na VŠE. Pokud tě baví marketing, bude i pro tebe!“

Jakub Marek

Marketing Manager Premium CZ&SK (Plzeňský Prazdroj)

„Jestli vás to k marketingu táhne, neexistuje v Česku místo, které by vám dalo lepší start!“

Video

Hodnocení

Pro vložení hodnocení vedlejší specializace se prosím přihlaste pomocí vašeho LinkedIn účtu.

Přihlásit se pomocí LinkedIn

★★★★★

Vedlejší specializaci jsem absolvovala v ZS v roce 2022. Podle reakcí spolužáků, kteří měli jiné vedlejší specializace, usuzuji, že jsem si nemohla vybrat lépe. Všechny předměty jsou velmi praktické a většina z nich má praktické projekty, na kterých studenti spolupracují s firmy z praxe. K povinným předmětům doporučuji zapsat si i volitelný předmět Marketing na internetu, která doplní on-line marketing, které nejsou tolik probírány. Super je, že se kolem vedlejšky tvoří i komunita a scházíme se i mimo školu do teď. Pokud vidíte svoji kariéru v marketingu, není lepší volba.

Kateřina Binterová

★★★★★

Vedlejší specializaci Marketing jsem absolvoval v roce 2022 a zpětně vím, že jsem si nemohl vybrat lépe. Skládá se z 5 zajímavých předmětů, které jsou pojaty především přínosnou praktickou formou. Příjemným benefitem je také skvělá komunita kolem této specializace. Pokud svoji budoucí cestu vidíte v marketingu, lepší volba než tahle vedlejška není.

Marek Foršt

★★★★★

Skvělá volba pro každého, kdo se vidí v marketingu, nebo ho obor zajímá. Zkušení profesoři, zajímavé předměty, spousta nových informací a interaktivních projektů napojených na praxi. Velmi dobrá komunita lidí a z dob studií naprosto úžasní přátelé.

Anna Barborova

★★★★★

Jsem strašně rád, že jsem měl možnost studovat vedlejší specializaci Marketing na VŠE a s radostí sdílím své hodnocení. Tento program je skutečně výjimečný, pokud jde o jeho schopnost propojit teorii s praxí, jelikož poskytuje studentům komplexní porozumění marketingovým principům a zároveň je vybavuje praktickými dovednostmi, které lze uplatnit v reálném businessovém prostředí. Jedním z nejpůsobivějších aspektů programu Marketing je úžasná komunita studentů, absolventů a učitelů, kteří si navzájem pomáhají k úspěchu. Vedlejška také nabízí zajímavé příležitosti k práci na praktických projektech poskytovaných partnerskými firmami, což dává možnost uplatnit své dovednosti na skutečných praktických casech. Celkově mohu s jistotou říci, že vedlejška Marketing na FPH byla nejlepší studentskou zkušeností v mém životě. Tento program vřele doporučuji všem, kteří chtějí rozvíjet své marketingové dovednosti a získat praktické zkušenosti v tomto dynamickém oboru.

Egor Nefedov

★★★★★

Vedlejší specializaci Marketing jsem úspěšně absolvovala. Doporučuji ji všem, kteří se zajímají o marketing a chtějí prohloubit své znalosti. Oproti jiným VS je poměrně dost časově náročná, ale rozhodně vás připraví do praxe. Děkuji za skvělé přednášky a zkušenosti. Rozhodně bych volbu neměnila!

Diana Zadáková

★★★★★

Doporučujem! Vyzdvihol by som veľa zaujímavých a praktických projektov s firmami v rámci každého predmetu. Na projektoch sa toho veľa naučíte, ale zároveň sú fajn do životopisu a zaujmú na pohovore. Z pohľadu času VS nie je najjednoduchšia, ale práve vďaka projektom je veľmi zaujímavá a prínosná.

Michal Slávik