Management kvality a Lean Six Sigma

Základní informace

Logo_VS_Management-kvality-a-Lean-Six-Sigma

Vedlejší specializace Management kvality a Lean Six Sigma je zaměřena na rozvoj znalostí a dovedností studentů v oblasti procesního managementu a provozního managementu prostřednictvím moderních přístupů Lean Management a Six Sigma. Dále rozvíjí znalosti v oblasti managementu kvality, zejména pak v rámci vytváření, implementace, udržování a zlepšování systémů managementu kvality založených na požadavcích normy ČSN EN ISO 9001.

Proč si zvolit VS Management kvality a Lean Six Sigma?

Pracovní příležitosti

Certifikace

Jaký belt chcete?
#Yellow belt. Umíte SixSigma!
#Green Belt. Umíte Lean, Six Sigma a máte za sebou úspěšně praxi!
#Manažer Kvality Junior. Umíte kvalitu! (ve spolupráce s ČSJ).

Předměty – co se budete učit

Ident: 3LS

Garantující pracoviště: Katedra managementu

VS na webu katedry

Povinné předměty

Ident
Název
Kredity
Six Sigma
6
Lean Management
6
Metody a techniky v managementu kvality a Lean Six Sigma
6
Systémy managementu kvality, environmentu a BOZP
6
Řízená praxe managementu kvality a Lean Six Sigma
6

Absolventské komunity

Představení absolventů

Robert Šulák

LCI Business Partner

Konkrétně pro mě bylo nejzajímavější učení skrze praxi. Veškeré metody a techniky jsme si mohli vyzkoušet na případovkách nebo krátkých simulacích – ale zato praktických simulacích. Simulacích, které s úpravami používám ve svých trénincích. Taky si myslím, že tyhle praktické hry a simulace dost stmelily nás studenty. Prostředí bylo méně anonymní a dodnes se tu a tam vidíme. Předměty se asi za tu dobu asi změnily. Specializaci bych nevolil, pokud chcete jenom „proplout“, ale v případě že máte zájem si odnést dovednosti a metody, které můžete použít v libovolném odvětví či vlastním podnikání.

Eliška Vomočilová

SW Quality Manager

Celkově byla vedlejška skvělá, i když to byl první rok, kdy tato vedlejší specializace vznikla. Hlavní výhodou byly praktické ukázky, workshopy a cvičení. Nejdůležitější bylo to, že si člověk všechny věci zkoušel tak, jako by byl v praxi. Skvělé bylo i to, že člověk dělal chyby, na kterých se nejvíce naučí a dobře si je potom pamatuje ?. Kolektiv na LSS byl výborný, ale je to o tom, že kolektiv si člověk buduje sám. Takže na naši skupinku jsme měli spíše štěstí. Hlavní výhodou byl přístup vyučujících. To, že má někdo rád nové přístupy a investuje čas do přípravy a práci se studenty je vždy výhodou. Jen samotné odříkání látky člověku nepřidá a nemusí u toho přemýšlet. Tohle byla skvělá a vítaná změna.

Blanka Čebišová

Prusa Research, Procesní inženýr

Od začátku až do konce, vlastně až do teď jsem ráda, že jsem si vybrala tuto specializaci. S mým ročníkem jsme vytvořili skvělou partu a s některými jsem více v kontaktu, jak s lidmi z hlavního oboru. Praxe a společné úkoly nás hodně stmelily. Měla jsem i výbornou skladbu vyučujících, takže studium byla zábava, ale zároveň jsme se opravdu hodně naučili. Scházíme se pravidelně do teď. Těším se na další setkání. Hlavně si i radíme v pracovních záležitostech.

Pavel Haberzettl

Deloitte, Senior Konzultant – Strategy & Operations

Tak nejvíce mě zaujal vedoucí VS pan Felipe Martinez, který je skutečně zapálený do problematiky zlepšování procesů a během našich projektů nám byl oporou, pokud jsme se například dostali do slepé uličky během hledání řešení pro náš konkrétní problém. Kolektiv byl skvělý. Rádi se scházíme i po ukončení studia a v rámci možností se snažíme zúčastnit akcí, které VS pořádá. Nejvíce mě osobně nadchly předměty Lean Management a Six Sigma, které mi nejvíce pomohly s řízenou praxí v rámci vedlejší specializace.

Leona Svojanovská

Plzeňský Prazdroj a.s. (Asahi group), Nákupní marketing

Studium VS LSS byla jedna z nejlepších zkušeností, kterou jsem na VŠE měla. Na všechny hodiny jsem se vždy těšila a získala jsem v nich spoustu nových znalostí a dovedností, které mi jsou užitečné nejen v práci, ale také v osobním životě. A hlavně, měli jsme super partu spolužáků, se kterými jsme spolupracovali jako tým (s některými se dodnes scházíme)!

Jitka Mendová

Billigence, Process and Agile Project Manager

Na VS LSS bylo nejlepší to, že je jiná, má široký rozsah odborných témat, jejím cílem však není jejich biflování, ale jejich praktické využití a pochopení jejich aplikace, v rámci promyšlených naučných her. Bonusem byla praxe ve firmě, která nás jako studenty připravila na kontakt s reálným prostředím firem. S lidmi kolem VS LSS jsme měli fajn kolektiv a setkáváme se dodnes (5 let po dostudování), i s absolventy jiných ročníku, v rámci společných akcí, ať už jde o večerní či víkendové setkání, vždy si dokážeme nasdílet zajímavé zkušenosti. V rámci VS LSS jsme měli přátelskou atmosféru se zdravou soutěživostí v rámci týmových prací a her.

Roman Velebír

PwC | Advisory, Consultant at Technology Consulting

Študovať vedľajšku bolo fajn z niekoľkých dôvodov: atmosféra – na väčšine prednášok bola komornejšia, keďže nás v danom semestri bolo zapísaných cca. 10, takže aj prístup pedagógov bol osobnejší, čo určite hodnotím ako veľké plus. praxe – prepojenie teórie s praxou nie je v tejto vedľajške len buzzword ale realita, kde si množstvo konceptov vyskúšate počas prednášok ale aj v jedno semestrálnej stáži vo firme, kde budete pracovať na reálnom projekte. využiteľnosť – byť „lean“ a byť čo najviac efektívny nie je doménou len výrobných firiem ale aj napríklad bánk, poisťovní atď.

Barbora Hudecová

Siemens, Operational Excellence Expert

Studium bylo skvělé. Bylo v něm spoustu týmových prací, u kterých jsme se se spolužáky stali kamarády a praktická cvičení, kde člověk musel přemýšlet a být kreativní, takže jsme se nenudili. Nešlo o namemorování informací, ale o využití poznatků v praxi, což mě baví mnohem více.

Video

Hodnocení

Pro vložení hodnocení vedlejší specializace se prosím přihlaste pomocí vašeho LinkedIn účtu.

Přihlásit se pomocí LinkedIn